بیوگرافی رئیس حرکت

بیوگرافی رئیس حرکت

محمد خالد رامزی

محمد خالد رامزی یک رهبر جوان روشنفکر و جوان ترین عضو فعال مدنی افغانستان میباشد.

وی از زمان سرنگونی حکومت طالبان و در نخستین روزهای نواجوانی خود به یاری خانواده وطن دوست و علم پرورش خصوصاً برادر بزرگ اش (استاد محمد ابو الاحرار رامزپور) که یکتن از نخستین مدافعین حقوق بشر بعد از سقوط رژیم طالبان بشمار میرود و نخستین صدا ها را در مقابل ظلم و جاهلیت برای دفاع از حقوق مردم افغانستان بلند نموده بود، وارد فعالیت های مردمی و مدنی شد.

خالد رامزی همیشه و در همه جا از برادر بزرگ اش منحیث یگانه یاری کننده و تربیت دهنده اصلی خود نام برده است.

پــــیــــشـــیــــنـــه:

محمد خالد رامزی در 27 اپریل سال 1992 میلادی در شهر کابل پایتخت افغانستان در یک خانواده روشنفکر و علم پرور متولد شد.

پدرش محمد گل رامز یک نویسنده و از جمله روشنفکران و فرهنگیان عصر خویش بود.

خالد رامزی در لیسه عالی حبیبیه شهر کابل که یکی از مشهورترین و خوبترین مکاتب افغانستان است با درجه عالی تعلیمات خود را در سال 2011 میلادی به پایان رسانید.

وی از نخستین مراحل نواجوانی اش علاقمندی خاص به رشتهء حقوق و علوم سیاسی داشت و از همین رو در سال 2012 میلادی مصروف فراگیری این رشته در نخستین پوهنتون خصوصی بین المللی افغانستان (پوهنتون دنیا) گردید.

سوابق کاری:

خالد رامزی  در تمامی جنگ های داخلی و حالات بد نا امنی با فامیل اش در افغانستان بود و هیچ گاهی از وطن مهاجرت نکرده است.

وی بعد از سقوط رژیم طالبان منحیث جوانترین فعال و مدافع حقوق بشری برای دفاع از حقوق هموطنان اش وارد فعالیت های مردمی و مدنی شد.

در نخستین روزهای حکومت مؤقت آقای کرزی، خالد رامزی عضویت شورای ملی ترقی خواهان مردم افغانستان را بدست آورد و تا سال 2008 میلادی برای خدمت به مردم و هم فکران اش در بخش های مختلف این شورای ایفای وظیفه کرد.

در سال 2008 وارد بنیاد فعالین حقوق بشر افغانستان گردید، بنیادی که توسط استادان و پروفیسوران ملی و بین المللی برای حفظ، دفاع و دادخواهی از حقوق شهروندان افغانستان تشکیل یافته بود.

در پایان سال 2008 وی کار خود را با یگانه نهاد معتبر علمی معرفی کننده ارزش های جامعه باز (موسسه مطالعات اقتصادی و حقوقی افغانستان) در بخش های مختلف رهبری این نهاد معتبر علمی ملی و بین المللی آغاز نمود و تا پایان سال 2014 میلادی در این نهاد ایفای وظیفه کرد.

خالد رامزی در ماه جون سال 2013 در یک انتخابات آزاد و مردمی در سطح ناحیه سوم شهر کابل خود را کاندید مسوول جوانان و کلتوری ناحیه سوم شهر کابل نمود و با اخذ اکثریت آرا برای مدت یکسال به همنوعان و هم فکران خویش مصروف خدمت بود.

متعاقباً از اینکه دوره کاری وی منحیث مسوول جوانان ناحیه سوم رو به اتمام بود ولی از اراده متین و توانایی خاصی برای خدمت نمودن به مردم را داشت و نمی خواست که از فعالیت های مردمی و مدنی به دور بماند؛ دست به ایجاد یک حرکت کاملاً جدید مردمی تحت نام حرکت سفید زد.

محمد خالد رامزی مؤسس و بنیانگذار حرکت سفید افغانستان میباشد.

 حرکت سفید یک حرکت مستقل مردمی و از جوانان افغانستان بوده که در سه بخش عمده (آگاهی دهی، دادخواهی و تحقیق و پژوهش) فعالیت مینماید.

خالد رامزی عضویت ده ها نهاد معتبر علمی ملی و بین المللی را نیز دارا میباشد و برای چندین بار به نمایندگی از جوانان افغانستان عازم کشور های مختلف جهان گردیده است.

قابل تذکر است که خالد رامزی در سال 2014 میلادی جوانترین سفیر صلح افغانستان نیز شناخته شده است.

زندگی شخصی:

خالد رامزی شش خواهر و دو برادر دارد که همه در نهاد های معتبر اکادمیک ملی و بین المللی مصروف خدمت برای مردم افغانستان هستند.

خالد تا حالا مجرد و همراه با فامیل خویش زندگی میکند.

وی یک شخصیت شکسته و کاملاً فروتن دارد. همیشه برای همه اظهار نموده است که یگانه چیزیکه او را زیاد رنج میدهد فقر، بیکاری و فساد در دستگاه های دولت است و افزوده است که منحیث یک جوان از تمامی نیروی فکری و جسمی خود برای کاهش دادن گزینه های که در بالا ذکر گردید کوشش مینماید.

اخیراً در یکی از روزنامه های افغانی یگانه آروزی خود را چنین بیان نموده است:

"ما مردم رنج ها و مصیبت های گوناگونی را متحمل شدیم که تمامش از عدم همدیگر پذیری ما بود و حال که شرایط برای همهء مان بخاطر یک زندگی مرفع و آرام مساعد است پس خیلی خوب خواهد بود تا همه منازعات و بدبختی ها را کنار گذاشته و بالای یک هدف مشترک که همانا صلح، شگوفایی و آبادانی این کشور است کار و فعالیت نماییم و منحیث یک جوان این سرزمین من حاضرم که برای آوردن صلح و مترقی ساختن کشورم از هیچ سعی و تلاش دریغ ننمایم."

خالد رامزی به زبانهای ملی افغانستان و زبان انگلیسی تکلم دارد.

وی مطالعه را دوست دارد و زیادتر علاقمندی اش برای مطالعهء کتاب های تاریخی و نظریات دانشمندان علوم مختلف میباشد. او افراد عملگرا را سخت دوست و احترام دارد و اظهار داشته است که بیشترین موفقیت را انسان های عملگرا بدست میاورند.

نویسندگی یکی دیگر از ویژگی های محمد خالد رامزی است و او برای روزنامه ها، ویب سایت ها و شبکه های اجتماعی بخاطر اصلاح سازی جوانان و جامعه مینویسد.

و در اخیر شعار خالد رامزی این است:

ما نسل امروز ایم و کار را سر از امروز باید آغاز کنیم وعده های فردا دروغین و بخاطر گرفتن امروز ماست!


برای تنظیم وقت ملاقت  با آقای محمد خالد رامزی به ایمیل آدرس ذیل در تماس شوید:

meetings@whiteassembly.org